مقالات آموزشی پنوماتیک

رگلاتور پنوماتیک

رگلاتور پنوماتیک

رگلاتور پنوماتیک که معمولاً به آن‌ها شیرهای کاهش فشار گفته می‌شود، فشار خروجی ثابت را در سیستم های هوای فشرده بدون توجه به تغییرات فشار ورودی یا جریان خروجی حفظ می‌کنند. رگولاتورها کلاس خاصی از دریچه ها هستند که شامل اجزای بارگیری، سنجش، تحریک و کنترل هستند. در بسیاری از تنظیمات موجود، می‌توان آن‌ها را به طور کلی به عنوان اهداف عمومی، اهداف خاص یا دقت طبقه بندی کرد. رگلاتور پنوماتیکی برای کاربردهایی هستند که فشار تنظیم شده باید با تلورانس نزدیک کنترل شود. از این رگلاتورها هنگامی استفاده می شود که نتیجه یک فرآیند یا نتایج یک آزمایش به کنترل دقیق فشار بستگی دارد.

برای استعلام قیمت و خرید انواع تجهیزات پنوماتیک با کارشناسان ما در بخش فروش آراد صنعت تماس بگیرید.

02133970872

کاربرد رگلاتور پنوماتیک

کاربرد رگلاتور پنوماتیک

معمولاً هوای فشرده شده از کمپرسور هوا به سیستم پنوماتیک از طریق سیستم تصفیه ارسال می شود ، فشار بیشتری نسبت به سیستم دارد و قبل از رسیدن به سیستم از فشار خارج می شود. اگر هوای کمپرسور هوا قبل از اینکه به دستگاه راننده تحویل داده شود از حالت فشرده خارج شود ، بی ثباتی هوا بر روی دستگاه تأثیر می گذارد و یا باعث ایجاد نیروی غیرضروری زیاد برای ایجاد مشکلات مختلف و کاهش طول عمر تجهیزات می شود.

بنابراین ، یک شیر کنترل فشار یا یک رگلاتور پنوماتیکی برای حفظ فشار هوا استفاده می شود. در این بخش عملکرد رگلاتورهای پنوماتیکی در زیر آمده است:

 • از فشار هوای مناسب برای دستگاه استفاده می کند تا از هدر رفتن هوای فشرده جلوگیری کند.
 • فشار هوا را در پایین خط پنوماتیک کنترل می کند که متناسب با میزان استفاده از هوا برای تأمین فشار هوای ثابت در نوسان است.
 • دستگاه را با فشار هوا مناسب برای دوام و قابلیت اطمینان درایوهای پنوماتیک کار می کند.
 • هنگامی که دستگاه از فشار تنظیم شده بالاتر می رود ، تنظیم کننده برای ایمنی مقداری هوا آزاد می کند.
 • وجود فشار هوا را به سیگنال های الکتریکی برای نظارت یا کنترل شیرهای برقی و سایر دستگاه ها تبدیل می کند.

 

رگلاتور پنوماتیک چیست؟

یک رگولاتور پنوماتیکی فشار هوای فشرده شده را از منبع انرژی هوایی کاهش می دهد و فشار هوای ثانویه را به فشار هوای از پیش تنظیم شده تنظیم می کند. حتی اگر فشار اولیه نوسان داشته باشد یا میزان استفاده برای استفاده از هوای ثانویه هوای ثانویه فشار هوا را از قبل تنظیم کرده تا فشار هوای پایدار را تأمین کند.

رگلاتورهای پنوماتیکی همچنین باعث کاهش رطوبت در هوای فشرده می شود. تنظیم کننده ها بیشتر در مدارهای هوایی عادی استفاده می شوند. تنظیم کننده های نوع خلبان در مدارهایی استفاده می شوند که به دقت بالایی نیاز دارند.

انواع رگلاتور پنوماتیک

 

متریال رگلاتور پنوماتیک

متریال رگلاتور پنوماتیک شامل برنج، پلاستیک و آلومینیوم است. انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ (مانند 303 ، 304 و 316) نیز موجود است. فنرهای استفاده شده در داخل رگولاتور معمولاً از سیم موسیقی (استیل کربن) یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند.

 

مطالب بیشتر: موتور پنوماتیکی چیست

 

انتخاب رگلاتور پنوماتیک مناسب

هنگام انتخاب تنظیم کننده فشار ، فاکتورهای مهمی که باید در نظر گرفته شود عبارتند از:

 • حداقل و حداکثر فشار رگلاتور مورد نیاز: رگلاتور پنوماتیک می تواند دامنه تنظیم گسترده ای داشته باشد و ممکن است به یک فنر یا لوازم جانبی خاص برای مطابقت با نیازها نیاز داشته باشند. همچنین ، حداقل و حداکثر فشار باید در یک سوم میانی محدوده رگلاتور پنوماتیک باشد.
 • حداکثر جریان مورد نیاز در فشار تنظیم شده
 • اندازه لوله
 • فرکانس تنظیم رگولاتور

 

خرید رگلاتور پنوماتیکی

همانطور که مشاهده می کنید، رگلاتورها انواع مختلفی دارند بنابراین چگونه می دانید کدام یک را انتخاب کنیم؟ در زیر ، برخی از مواردی را که باید در نظر گرفت لیست می کنم.

هنگام انتخاب و خرید رگلاتور پنوماتیکی ، موارد زیر باید در نظر گرفته شود:

 • اندازه و نوسان فشار اولیه
 • اندازه و نوسان فشار مورد نیاز ناحیه ثانویه
 • دقت فشار
 • مقدار و نوسان هوای مورد استفاده
 • نکات بالا باید به دقت بررسی شود تا تنظیم کننده ای مناسب برای همه شرایط انتخاب شود.

از نظر اقتصادی نصب یک رگولاتور با ظرفیت بالا برای پوشش چندین ناحیه خوب است ، اما همانطور که در بالا ذکر شد فشار ثانویه با نوسان مقدار هوایی که از رگولاتور عبور می کند نوسان می یابد. بنابراین انتخاب و نصب تنظیم کننده های مناسب برای هر منطقه ایمن تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *